Kategoria e Parë, java e 26/ Shkodra ngre titullin, në Elbasan synohet goleada!

Kategoria e Parë zbret sot në fushë në javën e saj të fundit, ndonëse luhen 7 dhe jo 8 takime, pasi Bylisi për shkak të organizimit të festës dhe ngritjes së trofeut si kampion i Grupit B të Kategorisë së Parë ka menduar që ta bëjë me një ceremoni ekstra.

Në takimet e tjera, në Shkodër do të ketë festë për rikthimin, ndonëse klubi ende nuk ka bërë asnjë zyrtare. Llogaritë janë të mbyllura në Grupin A me përjashtim të sfidës Shënkolli-Veleçiku, ku koplikasit duhet që të mos munden për të shmangur ndeshjen shtesë me një nga ekipet e Kategorisë së Dytë.

Në Grupin B, vëmendja do të jetë te sfida mes Elbasanit dhe Turbinës, ku verdhebluve u duhen 3 gola për të shmangur ndeshjen shtesë. E vështirë, por jo e pamundur, ndonëse duhet theksuar se Turbina e fazës së dytë ka një skuadër mjaft solide dhe me kualitete që kanë eksperiencë edhe në Superiore.

Ndërkohë, që në të dyja Grupet duhet theksuar, se Vora dhe Tomori janë në Kategorinë e Dytë prej javës së shkuar. Ja ndeshjet e sotme:

 

KATEGORIA E PARË – JAVA 26

SOT, ora 16:00

Grupi A / Play-off

Dinamo-Besëlidhja

Vllaznia-Erzeni

Korabi pushim

 

Grupi A / Play-out

Shënkolli-Veleçiku

Iliria-Vora

Burreli-Pushim

 

Grupi B /Play-off

Oriku-Egnatia

Bylis-Besa (Nesër)

Lushnja-Pushim

 

Grupi B / Play-out

Tomori-Pogradeci

Elbasani-Turbina

Apolonia  – Pushim