Kategoria e Dytë, rezultatet / Tërbuni zyrtarisht ngjitet në të Parën, Devolli shumë pranë

Tërbuni është rikthyer në Kategorinë e Parë. Vjet, në 12 maj, skuadra pukjane mundej nga dibranët dhe binte nga kategoria, ndërsa këtë sezon ngjitet. Koiçidencë e bukur, ndërsa fiton derbin edhe skuadra e Tiranës mes ekipeve B.

Ndërkohë, në Grupin B është skuadra e Devollit që fiton në transfertën e fundit të këtij sezoni me Gramozin dhe duket e është vetëm 90 minuta larg zyrtarizimit dhe ngjitjes në Kategorinë e Parë. Ja rezultate e takimeve të sotme:

Java e 25

Grupi A

Tërbuni – Vllaznia B                1-0

Gramshi – Sopoti                     2-1

Klosi – Kukësi B                     0-0

Spartaku – Luzi 2008              0-1

Tirana B – Partizani B             2-1

 

Java e 25

Grupi B

SOT

Gramozi – Devolli 1-4

Albpetrol – Shkumbini 1-2

Skrapari – Delvina 3-1

Butrinti – Maliqi 2-2

Term – Naftëtari 0-3

 

Të shtunën

Tepelena – Përmeti 3-0

Memaliaj – Këlcyra 6-4