Jo vetëm buzëqeshje, dy dëmtime shqetësojnë trajnerin Edi Reja

Trajneri i përfaqësueses shqiptare, Edi Reja, që nga fillimi i kësaj jave ka filluar punën me një grup lojtarësh për të përgatitur sfidat me Islandën dhe Moldavinë. Grumbullimi me lojtarë që mund të bëhen pjesë e listës për këto dy ndeshje si dhe me lojtarë të perspektivës po ecën mirë, por e njëjta gjë nuk mund të thuhet për gjendjen e disa futbollistëve që nuk janë pjesë e grumbullimit por bëjnë pjesë në listën e madhe të lojtarëve të vëzhguar.

Në ditën e fundit, trajneri ka marrë lajme shqetësuese sa u përket dy emrave të cilët në kohët e fundit kanë qenë vazhdimisht pjesë e kombëtares. Mbrojtësi Arlind Ajeti është i dëmtuar dhe nuk do të luajë me skuadrën e Grasshopers ndeshjen e fundit të këtij sezoni. Futbollisti shihej si alternativë për prapavijën në ndeshjen kundër Islandës, ku do të mungojë Mërgim Mavraj i cili shlyen sfidën e fundit të pezullimit për kartonin e kuq me Skocinë.

Ndërkohë, një alternativë më pak mund të jetë edhe në sulm, pasi Rei Manaj sot ka pësuar një dëmtim muskulor dhe kjo e ka lënë atë jashtë grumbullimit për ndeshjen e rëndësishme të skuadrës së tij në kampionat ndaj Gijon. Në një moment kur Shqipëria nuk ka shumë alternativa në repartin e avancuar, Manaj është nga ata lojtarë që do t’i bënin punë trajnerit Reja në dy ndeshje delikate të cilat mund të vendosin fatin e eliminatoreve. /vipsport.al/

more recommended stories

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al