IPKO Superliga / Gjilani i Mezanit rikthehet te fitorja pas dy muajve, Ferizaj i largohet fundit

Më në fund, Gjilani i trajnerit vlonjate, Gentian Mezani ka gjetur fitoren dhe pikërisht duke mundur me rezultatin 4-0 skuadrën e Lirisë së Prizrenit. Një ndeshje e dominuar totalisht nga djemtë e vlonjatet të cilët nuk e kanë vënë për asnjë moment në dyshim fitoren duke iu larguar sadopak fundit të renditjes.

Ndërkohë, me KEK – un e rënë nga kategoria, duket se është Ferizaj që ka përfituar duke fituar 2-5 në transfertë dhe duke mbyllur hesapet e mbijetesës dy javë nga fundi i sezonit.

Ja renditja në elitën e futbollit kosovar pas dy sfidave të sotme:

Java e 32/Rezultatet

Gjilani-Liria     4-0

KEK-Ferizzaj 2-5