Gara e Europës mbetet një rebus, Tirana hap gjigand drejt mbijetesës

Në ditën e sotme u luajt edhe java e parafundit e Kategorisë Superiore, në të cilën edhe pamja e tabelës së klasifikimit është bërë disi më e qartë në lidhje me pjesën e fund tabelës aty ku Tirana lufton me Kastriotin për të mbijetuar në elitën e futbollit shqiptar. Megjithatë, bardheblutë me triumfin në ndeshjen përballë Laçit, tashmë kanë bërë një hap gjigand drejt shpëtimit nga rënia një kategori më poshtë teksa në ndeshjen e fundit përballë Flamurtarit, të cilën do ta luajë në kryeqytet do t’i mjaftonte edhe një pikë për të shpëtuar.

Sakaq, Kastrioti mposhti Teutën, por krutanët nuk e kanë fatin në duart e tyre dhe në ndeshjen e fundit të kampionatit ku përveç se duhet të mendojnë për të mposhtur Kukësin, duhet të shpresojnë te hapi fals i Tiranës. Ndërkohë, sa i përket garës për në Kupat  e Europës, është një rebus i madh pasi për momentin Flamurtari dhe Teuta janë në kuotën e 54 pikëve, ndërsa nga ana tjetër Skënderbeu me 52 pikë mund të llogarisë 3 pikë të sigurta ndeshjen tjetër pasi kalendari i përball me Kamzën.

Sa i përket Laçit, kurbinasve nuk ia lejon matematika për të luftuar për vendin e 3 por as për vendin e 4, që kualifikohet në Europë në rast triumfi të Kukësit në finalen e Kupës. Megjithatë, duhen parë me vëmendje liçencimet për në Europë, pasi mund të ndryshojnë sërish ekipet pjesëmarrëse.

/EgiCabeli-VipSport.al/

 

more recommended stories

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al