Foto/ ‘Olimpico’ përcjell De Rosin mes dedikimeve, në stadium prezent edhe Bufon

Ka mbërritur pas 18 viteve ka mbërritur ora e ndarjes mes kapitenit De Rosi dhe tifozerisë së Romës. Klubi nuk ia rinovoi kontratën 35-vjeçarit, teksa mesfushori tashmë do të detyrohet të largohet nga qyteti, skuadra, ngjyrat dhe tifozët që i dedikoi pjesën më të rëndësishme të karrierës.

Ndoshta nuk është i madh sa Françesko Toti, por De Rosi është legjendë dhe sot në stadium do të marrë lamtumirën e merituar nga ultrasit kryeqytetas, ndryshe nga klubi që nuk e vlerësoi në mënyrën e duhur. Sakaq, ‘Olimpico’ para fillimit të ndeshjes së fundit ndaj Parmës, është e mbuluar me banderola, të gjitha të dedikuara kapitenit të tyre.

Ndërkohë, në stadium nuk mungon edhe një figurë si Xhanluixhi Bufon. Portieri ndodhet për të mbështetur dhe përshëndetur shokun e tij te Kombëtarja italiane teksa edhe pse Bufon është një juventin, legjendat nuk kanë dallime dhe janë të gjithë sportdashësve.

/EgiCabeli-VipSport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al