Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

E ka pësuar në të kaluarën, UEFA paralajmëron Arsenalin për tifozët në Baku

Pas pak ditësh, në Baku të Azerbajxhanit do të luhet finalja e Ligës së Europës ku Arsenali do të jetë përballë Çelsit. Kjo finale ka pasur jo pak probleme deri më tani ku fillimisht janë lidhur me distancën e largët mes Anglisë dhe Azerbajxhanit dhe vështirësitë që do të kenë tifozët për të qenë në stadium.

Sikur të mos mjaftonte kjo, ylli i Arsenalit, Henrik Mkitarian do të duhet të qëndrojë në Londër këtë ndeshje për shkak të problemeve politike që ekzistojnë mes vendlindjes së tij, Armenisë e Azerbajxhanit. Kjo e ka trembur jo pak UEFA-n që shpreson që tifozët të mos bëjnë reagim negativ.

Institucioni më i lartë i futbollit europian, ka paralajmëruar Arsenalin që të kontrollohen tifozët para në mënyrë që të mos ketë koreografi që dëmton imazhin e UEFA-s. Deri më tani ka pasur disa incidente ku fillimisht tifozët e Legias kishin pikturuar një derrkuc në logon e UEFA-s dhe u dënuan me 70 mijë euro gjobë, ndërsa më pas ishin tifozët e Sëlltik që shkruanin “FUCK UEFA” duke u gjobitur me 20 mijë euro. /Erjon Allaraj-VipSport.al/