Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Bajerni Mynih i jep asist Realit për Nejmarin, gati shkëmbimi i bujshëm me PSG-në

Real Madridi ka nisur të mendojë për merkaton e verës që para disa javësh dhe pritet që të ketë lëvizje në muajt e verës. Largimi i Ronaldos por edhe forma e dobët e shumë futbollistëve të tjerë, mund të bëjnë Realin që të mendojnë për transferime të shumta dhe dëshira e madhe mbetet Nejmar.

Sulmuesi brazilian me shumë gjasa do të largohet këtë verë nga PSG, duke qenë se verën tjetër klauzola e tij pëson një rënie të jashtëzakonshme dhe mund të blihet për 170 milionë euro. Në këto kushte, PSG nuk do që të rrezikojnë dhe synon që të rinovojë ose ta shesë për më shumë por rinovimi duket i vështirë.

Nga Gjermania, “Bild” raporton se Bajerni do të rikthejë në Madrid kolumbianin Hames Rodrigez duke qenë se ky i fundit nuk i ka bindur drejtuesit bavarez. Kolumbiani, është pikërisht futbollisti që mund të përfshihet në këtë operacion dhe mund të përfundojë në Paris. PSG kërkon deri në 300 milionë euro për Nejmarin, por Reali synon që t’ia ulë këtë kërkesë duke i ofruar edhe shërbimet e Rodrigezit. /Erjon Allaraj-VipSport.al/