Turpëruan Shqipërinë në “Loro Boriçi”, shkarkojnë trajnerin e përfaqësueses

Kombëtarja skoceze e futbollit mbetet pa trajner, pasi Federata ka vendosur që të shkarkojë Aleks MekLish. Edhe pse ky i fundit udhëhoqi ekipin drejt vendit të parë në grup në Ligën e Kombeve, duke mundur pastër në dy ndeshje Shqipërinë, e garantuar kësisoj play-off në Euro 2020, Federatës nuk i ka pëlqyer humbja 3-0 në Kazakistan në fillimin e eliminatoreve.

Kështu, Mek Lish është shkarkuar nga detyra edhe pse në teori kishte arritur rezultatin më të mirë në 20 vitet e fundit nga përfaqësuesja e vendit të tij. Pjesë e suksesit ishin dy fitoret me Shqipërinë, ajo 2-0 në Skoci e sidomos ajo 4-0 në Shkodër e cila u hapi rrugën drejt play-off të Europianit.

Për këtë përfaqësuese nis menjëherë kërkimi për një trajner të ri, i cili do të mundohet që të shpëtojë kualifikueset e Europianit dhe të kërkojë kalimin direkt për në fazën tjetër të turneut, në një grup i cili në teori duket i favorshëm dhe mjaft i hapur pasi ka në radhët e tij Rusinë, Qipron, Kazakistanin dhe San Marinon. /vipsport.al/

'; } ?>

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al