U dhunua barbarisht në Kamzë, rikthehet të gjykojë Eldorjan Hamiti

Trauma e dhunës barbare pas ndeshjes Kamza-Laçi duket se ka kaluar. Arbitri Eldorjan Hamiti është kthyer të gjykojë në javën e 26-të të kampionatit. Lezhjani është caktuar nga sektori përkatës të gjykojë ndeshjen mes Teutës dhe Kastriotit në Durrës.

Kujtojmë që Eldorjan Hamiti u dhunua disa javë më parë në stadiumin e Kazmës nga drejtuesit skuadrës vendëse, pasi akordoi një penallti në favor të Laçit në kohën shtesë. Pamjet filmike të dhunës ndaj tij bënë xhiron e botës dhe ngjarja mori vëmendjen edhe të shtypit të huaj sportiv. Kamza, për atë ngjarje, u përjashtua nga aktivitetet dhe zbriti dy kategori më poshtë.

Shoqata e Arbitrave Shqiptarë vendosi në atë kohë të bojkotonte kampionatin në të gjitha kategoritë. Më pas, pas një takimi mes drejtuesve më të lartë të policisë, FSHF-së, drejtuesve të klubeve, madje edhe të kryeministrit Edi Rama, u arrit një marrëveshje për sigurinë fizike në stadiume, ku do të kthehej policia.

Tani duket se ajo ngjarje e rëndë është harruar dhe sot kryesori Hamiti ka zbritur sërish në fushë. / Vipsport.al

more recommended stories

'; } ?>

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al