sex hikayeleri porno izle kartal escort ankara escort antalya escort

Starova: Përjashtimi i Kamzës është skandal, asnjë lojtar nuk u përfshi

Sulejman Starova, mendon se bojkoti i kampionati nga gjyqtarët, ishte i tepruar në këtë moment, edhe pse ishte situatë e veçantë, Në “Rubrika Sportive: ai argumentoi se gjyqtarët duhej të merrnin shembull nga vendet e tjera.

“Për mua nuk është i justifikuar, aq më tepër nga shoqata e arbitrave se kemi parë para 2 muajsh ngjarjen në Itali. Vdiq personi në stadium por futbolli nuk ndalet. Gjendet mënyra për të nderuar gjestin e për të marrë masa por jo futbolli të ndërpritet. Po ti teket të rrinë edhe një muaj? Nuk është e drejtë”, u shpreh Starova i cili gjatë karrierës së tij ka qenë edhe Sekretari i Përgjithshëm i FSHF-së.

Për dënimin dhe rënien me dy kategori të Kamzës
“Në kushtet kur na erdhi rasti të diskutojmë për fatin e futbollistëve por dënimi ka qenë ekstrem kur asnjë futbollist nuk u përfshi në ngjarje. Në asnjë vend, vetëm në Shqipëri e sheh këtë. Nuk sheh asnjë lojtar të bëjë veprim, që të çosh skuadrën në kategori të tretë. Zakonisht dënohesh me ndeshje jashtë fushe, minus pikë. E di sa persona hyjnë në Greqi që kanë futboll më të avancuar se tonin? Nuk ka shans që të hedhin ekipin dy kategori.

Tani që të gjithë mendojnë se si mund të çosh ekipin në Kategori të Tretë kur të gjithë nuk kanë bërë asgjë. Është skandal ajo që ka ndodhur me Kamzën”. /vipsport.al/