Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Prapaskena me Gereth Bejl, sezonin e kaluar do të ishte kthyer në Angli

Gereth Bejl, një nga lojtarët më të mirë në botë, nuk po kalon ditë të lumtura te Real Madrid. Sulmuesi uellsian nuk është titullar në formacionin e Europës dhe duket se largimi nga “Bernabeu” është afër.

Por Bejl mund të ishte larguar nga Spanja që sezonin e kaluar. Sipas spanjolles “AS”, trajneri i Totenhemit, Mauricio Poketino, ka dashur ta marrë huazim futbollistin nga Uellsi sezonin që shkoi.

Por drejtuesit e Totenhemit në atë moment u stepën nga kërkesat e lojtarit, i cili kërkonte rreth 12 milionë euro. Megjithatë, nuk përjashtohet mundësia që klubi anglez të tentojë sërish ëpr të kthyer në ekip Gereth Bejl, duke qenë se ai është i pakënaqur në Madrid dhe po mendon largimin. / Vipsport.al