Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Ndeshja e radhës e vajzave kuqezi, të enjten i pret Bosnja

Pas përfundimit të aktiviteteve të përfaqësueseve për meshkuj, e kanë radhën datat e lira për ndeshjet e përfaqësuesve për femra dhe këtë periudhë. Kombëtarja shqiptare e drejtuar nga Vioresin Sinani do ta shfrytëzojë për të zhvilluar një miqësore me Bosnjë Hercegovinën.

Trajneri i emëruar pas shkarkimit të Armir Grimës i cili është në arrest shtëpie si pasojë e hetimeve ndaj tij për përfshirjen në një grup kriminal si dhe për manipulimin e një ndeshje futbolli, do të publikojë në ditët në vijim listën me futbollistë të grumbulluar për duelin e datës 4 prill. Ajo do të zhvillohet në qendrën stërvitore të ekipeve kombëtare të Bosnjës, në Zenicë.

Sinani debutoi si trajner i parë që në muajin nëntor, por pa sukses në miqësoren e organizuar në Slloveni, ku ekipi shqiptar u mund me shifrat 2-0 nga vendaset. /vipsport.al/