Europa Ligë, ndeshjet e kthimit/ Çelësi e Valencia kualifikohen, Hysaj kalon si titullar ne çerekfinale me Napolin

Çelësi është kualifikuar dhe do të vazhdoj që të marrë pjesë në çerekfinalet e Europa Ligës, ndërsa të njëjtën rrugë do të ndjek edhe skuadra e Napolit që ndonëse është mundur 3-1 e ka fituar 3-0 sfidën e një jave më parë.

Elseid Hysaj, në sfidën e sotme ka luajtur si titullarë për 90-të minuta.

Valencia nuk ka mundur që të ruajë dot avantazhin e sfidës së parë ku fitoi 2-1 dhe ka barazuar me Krasnodarin 1-1 mbrëmjen e sotme. Me këtë rezultat edhe skuadra spanjolle kalon për në çerekfinale, falë golit që ka realizuar në shtesë sot.

 

Ndeshjet

D. Kiev-Çelsi                    0-5   (0-3)

Krasnodar-Valencia    1-1   (1-2)

Salzburg-Napoli            3-1   (0-3)