Duro për Vipsport: Pa Skënderbeun e vjetshëm, prisja më shumë rivalitet për titullin

Po afron fundi i fazës së tretë të kampionatit dhe në Superiore gjërat po marrin drejtim gradualisht. Partizani kryeson me 9 pikë nga vendi i dytë dhe titulli duket shumë pranë, edhe pse në lojë janë edhe shumë pikë. Për zonën europiane janë disa skuadra në garë dhe mbetet të mësohet edhe ekipi i dytë që do të bjerë nga kategoria, pas Kamzës së përjashtuar nga aktivitetet.

Në një prononcim për “Vipsport.al”, trajneri i njohur kryeqytetas, Shpëtim Duro, thotë se këtë kampionatin, ku mungon Skënderbeu i fortë i viteve të fundit, e priste me më shumë rivalitet sa i takon garës së titullit kampion:

“Ky kampionat është pak më ndryshe, më i lehtë se sezonet e fundit, sepse nuk kemi Skënderbeun e vjetshëm, atë ekipin e fortë që ishte pretendenti kryesor për titullin kampion. U pa që në fillim që nuk do të ishte ai Skënderbe i fortë, ndaj dhe të tjerët e kanë pasur më të lehtë.

Të them të drejtën, prisja më shumë nga disa skuadra pretendente, siç e thashë, duke qenë se Skënderbeu nuk është më ai i mëparshmi. Prisja më shumë nga Kukësi, Teuta dhe Flamurtari, që të ishin më pranë Partizanit me pikë në garën e titullit kampion dhe të shihnim një kampionat më të fortë”, – ka thënë Duro, i cili, pas aventurës në Vlorë, drejtoi Dritën në Kosovë. / Vipsport.al

more recommended stories

'; } ?>

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al