sex hikayeleri porno izle kartal escort ankara escort antalya escort

VIDEO / PSG me mendje te Champions, fiton por humb Kavanin

Pas hapit fals në javën e kaluar, ndaj Lionit, PSG është rikthyer te fitorja. Parisienët kanë mposhtur me rezultatin minimal 1-0 në ”Parc des Princes” skuadrën e Bordo. Skuadra e teknikut Tomas Tuhel duket se i ka kursyer energjitë në prag të një përballje të rëndësishme si ajo ndaj Mançester Junajtid në ndeshjet me eliminim direkt në Ligën e Kampionëve.

Heroi i takimit për PSG në këtë takim rezultoi të ishte Edison Kavani. Tre minuta para përfundimit të pjesës së parë, ishte mbrojtësi i krahut, Munier, i cili fitoi një 11-metërsh. Nga pika e bardhë sulmuesi  uruguaian, nuk e pati vështirë të realizonte atë çka rezultoi të ishte dhe goli i vetëm i sfidës.

Për fatin e keq të parisienëve, sulmuesi u desh të linte fushën e lojës për shkak të një dëmtimi dhe me shumë mundësi do të mungojë në mesjavë.

Ndërkohë një lajm pozitiv për teknikun Tuhel në këtë ndeshje ishte rikthimi në dispozicion i mesfushorit Marko Verrati, i cili duket se do të jetë nga minuta e parë në Champions.

Ndërkaq edhe pas këtij takimi, PSG, vazhdon e pashqetësuar rrugën drejt titullit në Francë teksa kryeson renditjen me një distancë prej 13-pikësh nga ndjekësja më e afërt, Lilë. /Egi Çabeli/vipsport.al/