Panik në Shkodër, portieri lë ndeshjen dhe përfundon në spital

Po luhet sfida mes Vllaznisë dhe Shënkollit, në Grupin A të Kategorisë së Parë. Takimi ka qenë 1-0, kur në të 40’, portieri Rinev Danaj i skuadrës së Shënkollit është përplasur me një shokun e skuadrës, të repartit të mbrojtjes dhe është dëmtuar rëndë.

Në fushë janë parë stafet mjekësore të të dyja ekipeve, por është dashur edhe ndërhyrja e autoambulancës.

Menjwherë, portieri Danaj është shoqëruar në spitalin rajonal të qytetit të Shkodrës për një ndihmë më të specializuar.

E.S/Vipsport.al/