Kategoria e Parë, pjesa e dytë / Vllaznia trefishon, Bylisi gjen golin e tretë në Pogradec, Tomori surprizon

Po luhen pjesët e dyta në  5 sfida interesante mes skuadrave të Grupit A dhe B, ku bien në sy Vllaznia-Shënkolli në “Reshit Rusi”, ku Gocaj ka realizuar dhe në 47′ Zhunior dyfishon, por edhe Bylisi, kryesues i Grupit B që ka një transfertë delikate në Pogradec, ku ka realizuar me Muratajn në të 59′ dhe Guindon. Janku i miqve realizon golin e 3..

Në sfidat e tjera, Besëlidhja luan me Vorën, kurse Dinamo pret Ilirinë dhe e sheh veten e avantazhuar, pasi

Çeliku ka realizuar fillimish e pas tij Vrapi. Një ndeshje e bukur është edhe ajo mes Tomorit dhe Apolonisë në Berat që luhet për vendin e pestë…ku ekipi myzeqar ka realizuar me Vladislajeviç dhe ka barazuar Tomori me Kolecin, 1-1. Por Hysenshahaj i miqve dyfishon, 1-2 rezultati i takimit në Berat. Por Paja me penallti e Sharavaolli permbysin takimin. Tomori merr fitoren ndaj Apolonisë.

E.S/Vipsport.al/

 

Grupi A/ Sot

Vllaznia-Shënkolli 3-0

Golat: Gocaj 23′, Zhunior 47′, Malota 66′

Besëlidhja-Vora 1-0

Golat: Cenaj 80′

Dinamo-Iliria 2-0

Golat: Çeliku 30’, Vrapi 54′

 

Grupi B/ Sot

Pogradeci-Bylis 0-3

Golat: Murataj 59′, Guindo 63′, Janku 93′

Tomori-Apolonia 3-2

Golat: Koleci 67′, Paja 90′(11-m), Sharavolli 92’/Vladislajeviç 1’, Hysenshahaj 86′