Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

FOTO/ Me fitoren ndaj Kukësit, rikthehen edhe tifozët: Na kënaqët zemrën, radhën e ka… Partizani

Fitorja që Tirana mori në transfertë ndaj Kukësit me rezultatin 0-1, duket se ka rikthyer besimin te tifozeria bardheblu dhe tashmë mbështetja për skuadrën është më e madhe. Kjo shihet qartësisht në numrin e tifozëve të cilët kishin mbushur tribunën mike në Kamëz, duke mos pushuar së kënduari për asnjë minutë.

Sakaq, mbështetje për skuadrën bardheblu ka pasur edhe në rrjetet sociale, pasi tifozët kanë uruar skuadrën e tyre të zemrës për fitoren duke kërkuar tashmë edhe fitore në derbin që luhet pak ditë më vonë. Ndryshe nga herët e tjera, kur në rrjetet sociale vërshonin ofendimet dhe kritikat për skuadrën, duket se rezultatet e fundit kanë rikthyer paqen.

Në fakt, afrimiteti i tifozëve me skuadrën u pa te goli i shënuar nga Albi Doka që shkoi të festonte pranë tifozëve dhe u prit mjaft mirë nga ‘Tirona Fanatics’. /Erjon Allaraj-VipSport.al/