Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

FOTO/ Futbollisti më seksi i Botërorit të Rusisë i jep fund beqarisë, çmenden fanset

Identikiti i të fejuarës së futbollistit më seksi të Botërorit të Rusisë? E mrekullueshme, natyrisht dhe po natyrisht modele. Rurik Gislason i Islandës, i shpallur si futbollisti më seksi i Botërorit të fundit, nuk është më beqar.

Ai kishte thënë në fillim të janarit në një intervistë se nuk ishte i fejuar, por tashmë gjërat kanë ndryshuar. Në janar Rurik është shfaqur në Instagramin e Nathalia Soliani, një modele, në plazhet e Rio de Zhaneiros.

Nuk ka ende një zyrtarizim nga ana e çiftit, por komenti i fundit i Rurik në Instagram bën që historia e dashurisë të dalë zbuluar. Futbollisti ka kaluar disa ditë në borë me motrën dhe nipat, ndërsa i ka shkruar modeles: “Do të më pëlqente që edhe ti të ishe këtu”. Dhe pastaj zemra pa fund mes të dyve në rrjetet sociale.

Me shfaqjen e tij në fushë, në ndeshjen ndaj Argjentinës në Botëror, Rurik kishte bërë për vete mijëra fanse, që tani me siguri janë të zhgënjyera. Rurik nuk është më beqar dhe Nathalia është femra më me fat në botë. / Vipsport.al