Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

PSG nis të mendojë për sigurinë, hedh sytë nga mbrojtja e Interit

PSG ka nisur të mendojë për merkaton e janarit dhe do të synojë që të afrojë në skuadër futbollistë të cilët mund të japin kontributin e tyre në fushën e blertë për të arritur objektivin kryesor, që mbetet Liga e Kampionëve, duke qenë se kampionatin duket se e kanë privatizuar.

Kështu, drejtuesit parisienë po mendojnë që të afrojnë në skuadër një mbrojtës që mund të jetë më shumë siguri në prapavijën e PSG-së dhe emri i mundshëm për të kaluar në Francë, është ai i Zhoao Mirandës. Mbrojtësi brazilian pak ditë më parë shprehu dëshirën e tij për tu larguar nga Milano duke qenë se nuk po gjen më hapësira në formacion, falë formës së mirë që po kalon Skriniar dhe De Vraj.

Për të mundësuar kalimin e tij në Paris, drejtuesit e PSG-së mund të përdorin Tiago Silvën që është nga Brazili gjithashtu dhe mund të komunikojë me Mirandën për ta bindur që të kalojë në Paris. /Erjon Allaraj-VipSport.al/