Milani dhe Çelsi refuzohen nga agjenti i spanjollit, por ka ende optimizëm

Feliks Gende, agjenti i mesfushorit të Barcelonës, Denis Suarez, ka folur për spanjolle “Fichajes” për të ardhmen e klientit të tij, duke pasur parasysh të gjitha thashethemet që sugjerojnë Milani dhe Çelsi janë të interesuar për nënshkrimin e spanjollit.

“Është e komplikuar të largohet nga Barcelona në janar, në huazim ose në mënyrë të përhershme. Marseja nuk na ka kontaktuar asnjëherë. Situata është e vështirë, por Denis ka besim në aftësitë e tij dhe mund të përmbysë situatën kaotike”.

Kjo intervistë ishte si një goditje ndaj Milanit dhe Çelsit, por të dyja palët e interesuara kanë arsye të qëndrojnë optimistë, pasi spanjolli dhe agjenti i tij vazhdojnë përpjekjet e tyre për ta shkëputur kontratën me katalanasit.

Veronik Istrefaj – vipsport.al