Kupa e Maqedonisë/ Shkëndija eliminohet në çerekfinale, surprizë edhe në Shkup

Rezultatet e çerekfinaleve të dyta në Kupën e Maqedonisë kanë qenë shumë surprizë. Dy favoritet e këtij kompeticioni, Shkëndija dhe Rabotnicki janë eliminuar në çerekfinale, duke i dhënë lamtumirë këtij kompeticioni.

Shkëndija u mposht në transfertë 2-0 përballë Pobedës. Dy gola të Makotës mjaftuan që Pobeda të arrijë në gjysmëfinale, duke eliminuar në mënyrë suprizë kuqezinjtë e Tetovës.

Edhe Rabotnicki, një tjetër skuadër favorite për të fituar Kupën e Maqedonisë, është eliminuar në mënyrë surprizë nga Makedonija, duke u mposhtur 0-1 në Shkup.

Kupa e Maqedonisë, çerekfinalet e dyta

Pobeda – Shkëndija  2-0
Makota 24’, 58’

Rabotnicki – Makedonija  0-1

Korab – A. Pandev  1-6

Belasica – Sileks   2-0