Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Prapaskena e merkatos për Milinkoviç-Saviç, Lotito refuzoi ofertën e çmendur të Milanit

Sergei Milinkoviç-Saviç nuk po kalon një moment të mirë në krahasim me formën që po tregonte sezonin e kaluar. Ishte pikërisht ajo paraqitje që bëri shumë klube që të mendonin për shërbimet e tij, pro si përfundim, mesfushori serb qëndroi te Lacio.

“Corriere della Sera” ka raportuar se në merkaton e verës dhe ekzaktësisht në natën mes 16 dhe 17 gushtit, Milinkoviç-Saviç ishte vetëm një hap larg kalimit te Milani. Kuqezinjtë kishin bërë një ofertë zyrtare në drejtim të serbit, por që u refuzua nga Lotito.

Sipas prestigjiozes italiane, kuqezinjtë kërkonin një huazim me detyrim blerje, ku si fillim do të paguheshin 30 milionë euro dhe në fund të sezonit, do të paguheshin edhe 90 milionë euro të tjera. Kjo shifër faraonike, duket se nuk e ka bindur Lotiton vetëm për faktin se të gjitha të ardhurat, i donte menjëherë dhe jo me këste siç pretendon Milani. Kujtojmë që kjo shifër, do të kalonte edhe shifrën e shpenzuar nga Juventusi për Kristiano Ronaldon. /Erjon Allaraj-VipSport.al/