Kovaçiç i mbyll derën Realit, kroati flet për të ardhmen e tij

Mesfushori kroat, Mateo Kovaçiç, aktualisht po kalon një vit si i huazuar te Çelsi dhe deri më tani, ka bërë 15 paraqitje për Blutë e Londrës.

24-vjeçari duket shumë i lumtur në Londër dhe nuk ka ndërmend të rikthehet te Real Madridi, pasi tha se me Sarrin ndihet si lojtar i rëndësishëm i skuadrës.

Kovaçiç tha për spanjollen “Marca”: “Dua të jem i lumtur dhe të luaj ndeshje, të ndjej një përgjegjësi brenda ekipit dhe këto i kam gjetur te Çelsi.

Nuk e di sesi dy klubet do të veprojnë gjatë verës, por unë e kam thënë dhe do vazhdoj ta them se dua të luaj dhe se të Çelsi, jam realisht shumë i lumtur.”

Çelsi aktualisht nuk ka një mundësi për të blerë Kovaçiç verën e ardhshme, pasi një shumë jo e bërë publike ekziston në kontratën e mesfushorit kroat./Veronik Istrefaj – vipsport.al/