Pogba e mban fjalën, unazë diamanti me vlerë 50 mijë euro për lojtarët e Francës

Pol Pogba është duke planifikuar blerjen e secilit prej shokëve të tij të Francës, një unazë diamanti të veshur për të festuar triumfin e Kupës së Botës në Rusi më parë këtë vit.

“Les Bleus” ngritën trofeun prestigjioz në Moskë pas një fitore fantastike 4-2 ndaj Kroacisë në finale. Sipas “The Sun”, çdo anëtar i skuadrës (23 futbollistë) do të marrë një unazë të stilit NBA, me një rreth të artë dhe të mbushur me diamante, të cilat mund të kushtojnë deri në 50,000 euro për copë.

Pogba, 25 vjeç, njoftoi skuadrën dhe Federatën Franceze të Futbollit se ai do të paguajë për bizhuteritë e secilit në kampin e trajnimit të ekipit. Duke pasur parasysh se ai fiton rreth 350,000 paundë në javë, ndoshta mund ta përballojë atë./Veronik Istrefaj – vipsport.al/