Mbrojtësi i Napolit: Ronaldo nuk mund të krahasohet kurrsesi me Maradonën!

Mbrojtësi i Napolit, Raul Albiol foli për “La Razon” rreth lëvizjes së Kristiano Ronaldos te Juventus. Albiol, një mbrojtës që e njeh shumë mirë Ronaldon, tha:

“Liga italiane tani është më e rëndësishme në sajë të Ronaldos. Është e mrekullueshme të luash në të njëjtën ligë të një prej futbollistëve më të mirë të gjitha kohërave, edhe nëse ai është një kundërshtar.

“Unë nuk kam jetuar vitet e Maradonës, por në Napoli Maradona është ende një idhull. Nuk e di nëse do të ndodhë me Ronaldon dhe Juventusin, një klub që ka fituar shumë trofe në Itali dhe Evropë”,- tha Albiol./Veronik Istrefaj – vipsport.al/