Abazaj nuk rri dot larg kombëtares, e ndjek Shqipërinë nga tribuna (FOTOT)

Kristal Abazaj nuk po kalon një moment të mirë në Belgjikë, pasi me skuadrën e Anderlehtit nuk po aktivizohet. Gjithsesi, sulmuesi 22-vjeçar nuk është larg kombëtares dhe ka qenë i grumbulluar me ekipin e Shpresave.

Por Kristian Panuçi nuk e ka grumbulluar në ekipin e parë, duke bërë që ndeshjen kundër Jordanisë, sulmuesi i Anderlehtit ta ndjekë nga tribuna. Në “Elbasan Arena”, Abazaj është fotografuar në tribunë duke ndjekur ndeshjen e kombëtares në miqësoren kundër Jordanisë./Veronik Istrefaj – vipsport.al/