Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Vllaznia “blindohet” para startit të kampionatit, firmosin edhe gjashtë

Vllaznia ka firmosur dhe zyrtarizuar edhe gjashtë futbollistë të tjerë, mes tyre edhe titullarë të rëndësishëm të sezonit të shkuar. Bëhet fjalë për portierin Alen Sherri që edhe pse pati shumë oferta nuk u largua nga skuadra mëmë. Por edhe Alsid Tafili e Ardit Krymi.

Pa harruar të rinjtë me perspektivë si: Ergi Borshi, Zabit Mehmetaj e Samet Lushaj, të cilët kanë luajtur rregullisht me skuadrën e Vllaznisë B në Kategorinë e Parë në sezonin e shkuar dhe me shumë gjasa pritet që të kërkojnë një vend titullar edhe në skuadrën e Hasan Likës këtë sezon.

Nesër pritet që të ketë edhe të tjerë të rinj të cilët të hedhin firmat në kontratë me skuadrën kuqbelu. Por, ka ende titullarë të sezonit të shkuar që janë ende të dyzuar! /Vipsport.al/