Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Vjet policia dhe FSHF s’i linte të ndiqnin skuadrën e zemrës, ultrasit kryeqytetas bëhen gati

Në Shqipëri tifozët janë gjithnjë e më larg stadiumeve, e sidomos kur bëhet fjalë për Kategorinë e Parë. Dinamo edhe pse e vetme, duket se e ka pasur mbështetjen e fansave të saj më fanatikë, të cilët janë munduar që ta ndjekin skuadrën e zemrës edhe në transfertë, madje, jashtë fushe janë ndier më rehat!

Sepse, sa herë luajnë në fushën e tyre, policia por edhe FSHF për shkak të masave të sigurisë, nuk i lejon që të qëndrojnë në tribunë apo shkallë, madje as në mjediset e brendshme të kompleksit “Internacional”.

Ndaj edhe sakrifikojnë jo pak dhe kur Dinamo luan në Pezë-Helmes, tifo-grupi “Blue-Boys”, i sheh në godinat përreth apo në tarracat e tyre. Edhe këtë sezon duket se do të jetë e njëjta situatë, por ata nuk tremben. Madje, duke filluar që në ndeshjen e parë ndaj Veleçikut ku edhe kanë premtuar mbështetje maksimale. /Vipsport.al/