Kupa e Shqipërisë/ Partizani dhe Tirana rregullojnë shënjestrën, argëtohen me gola para derbit

Partizani dhe Tirana kanë luajtur ndeshjet e kthimit të Kupës së Shqipërisë një ditë para skuadrave të tjera, duke qenë se të premten luajnë derbin për javën e 6-të të Superiores. Partizani luajti me Tërbunin në Pezë Helmës dhe fitoi 4-0,me gola të Çinarit në minutën e 16-të e 38-të, Bardhit në minutën e 29-të dhe Hebajt në minutën e 83-të.

Të kuqtë e kishin fituar 0-1 ndeshjen e parë dhe kualifikimi ishte formalitet. Trajneri Gega e nisi ndeshjen me këtë formacion: Xhika, Gojkoviç, Bitri, Kalari, Hysenaj, So Hyon, Kote, Kodra, Bardhi, Hebaj, Çinari.

Tirana luajti me Ilirinë dhe fitoi 4-0, me gola të Sentamu në minutën e 24-t, 30-të dhe 40-të, si dhe të Majkëll Ngo në minutën e 80-të. Bardheblutë e kishin fituar ndeshjen e parë 1-4. Tregolëshi i Sentamu është një sinjal për trajnerin Ze Maria se ai është gati për derbin.

Në turin tjetër Tirana luan me fituesin e çiftit Flamurtari-Shkumbini, kurse Partizani me fituesin e çiftit Kastrioti-Korabi. Vipsport.al/F.R