Inzagi mbyll diskutimet: Juventusi është skuadra më e mirë në Evropë!

Trajneri i Bolonjës Filipo Inzagi mbajti një konferencë për shtyp të martën, në prag të ndeshjes të Serie A kundër Juventusit.

“Fitorja kundër Romës nuk ka ndryshuar asgjë për ne”, tha Inzagi. “Unë kisha besim para se loja të vazhdonte dhe unë kam besim edhe tani. Ne duhet të vazhdojmë në këtë rrugë, kemi dashur disa ditë për të shijuar rezultatin, por tani ne duhet të përballemi me ekipin më të mirë në Evropë.

Ne shpresojmë të luajmë një ndeshje të mirë, duhet të jemi në formën më të mirë për të mposhtur Juventusin. Ne nuk kemi asgjë për të humbur përballë tyre.

Ka disa lojtarë që nuk janë në dispozicion për nesër, veçanërisht në mesfushë dhe kjo është për të ardhur keq. Unë mund ta ndryshoj sistemin por do të vendos sot pas stërvitjes”./Veronik Istrefaj – vipsport.al/