Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Dështon marrëveshja, nuk ka prapakthehu te Skënderbeu për ish-mesfushorin

Skuadra e Skënderbeut do të përballoje pjesën e parë të këtij sezoni me kontingjentin aktual pasi përforcimi që priste klubi në ditët e fundit, Eskerdinja, nuk do të bashkohet me korçarët. Konfirmimi ka ardhur nga vetë trajneri Orges Shehi, i cili ka zbuluar se klubi i lojtarit kishte bllokuar gjithçka.

“Një kthim pas i klubit brazilian bëri që gjithçka të prishej. Fillimisht kërkuam të blinim kartonin e lojtarit dhe ramë dakord për shumën që ata dëshironin. Por në momentin e fundit ata kthyen mendje dhe u prish gjithçka”, shpjegoi Shehi për “PS”.

Bashkë me Eskerdinjën, klubi ishte munduar të afronte edhe Ardit Krymin por pa sukses, duke mbetur kësisoj pa shumë alternativa në fazën ofensive në mesfushë. Eskerdinja luajti me korçarët në sezonin 2015-2016, duke zhvilluar me ta 31 ndeshje e realizuar 2 gola. /vipsport.al/