Dani Alvesh: Nejmar është rritur, këtë sezon do të shikoni një lojtar të frikshëm!

Dani Alvesh beson të gjitha kritikat që Nejmar duroi pas Kupës së Botës e kanë ndihmuar atë “të bëhet një burrë”.

Alvesh, i cili humbi Botërorin për shkak dëmtimi, po punon përsëri në palestër pas operacionit në gju. Duke folur për mediet franceze, Alvesh tha:

“Nejmar dhe unë kam folur shumë. Unë mendoj se ai tani është më i vetëdijshëm dhe me përvojë. Çarje të vogla kanë krijuar një pjekuri dhe kjo do të ndryshojë sjelljen e tij.

Kur gjërat nuk janë të përsosura, atëherë duhet ta bëni atë hap përpara dhe të përmirësoni dhe unë kam folur për një kohë të gjatë me Nejmarin në lidhje me këtë situatë.

Mendoj se tani ai është i vetëdijshëm për këtë dhe e ka përvojën të tregohet më i pjekur në fushë dhe jashtë saj”./Veronik Istrefaj – vipsport.al/