VIDEO / Debutim i shkëlqyer për Manajn, gol që në ndeshjen e parë me Albaceten

Rei Manajt i janë dashur vetëm pak minuta në fushën e lojës me skuadrën e Albacete për të lënë shenjë në ndeshjen e parë të sezonit të ri me klubin e ti,. Futbollisti i përfaqësueses shqiptare është aktivizuar si zëvendësues, por ka gjetur rrjetën pa kaluar as 10- minuta në fushë.

Ai u aktivizua në minutën e 76 të ndeshjes ndaj Deportivo La Korunja, kur skuadra e tij ishte në disavantazh dhe pas disa aksioneve të rrezikshme, në minutën e 85-të shkroi emrin në listën e goalshënuesve duke realizuar me një qetësi të admirueshme një penallti shumë të rëndësishme për ekipin e tij.

Ndeshja përfundoi në barazim 1-1 dhe kjo penallti e shënuar nga Manaj i dha mundësinë sulmuesit që të bëhej menjëherë protagonist vendimtar për t’i siguruar pikë skuadrës në këtë sezon ku ajo ka pretendime që të luftojë për ngjitjen në La Liga. /vipsport.al/