Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Skënderbeu mendon të sigurojë të ardhmen, firmos talenti i Kombëtares

Largimet e rëndësishme që Skënderbeu kishte kohët e fundit, thuajse janë zëvendësuar m,e lojtarë të rinj por në dy ndeshjet e para, ata treguan se janë cilësorë gjithashtu. Mesa  duket, politika e Skënderbeut këtë sezon është vetëm promovimi i të rinjve dhe përpjekja e tyre për t’i shitur jashtë vendit në një të ardhme të afërt.

Kështu, korçarët kanë arritur të sigurojnë shërbimet e një tjetër futbollisti të ri në moshë. Bëhet fjalë për talentin e Shqipërisë U19, Enes Isufi. Mbrojtësi shkodran, i cili sezonin e fundit ka qenë pjesë e të rinjve të Vllaznisë ka firmosur me Skënderbeun dhe sot pritet të bëhet prezantimi i tij.

Përveç se me Vllazninë, mbrojtësi 18-vjeçar ka luajtur edhe me ekipet zinxhir të Kombëtares, ku më parë ishte pjesë e Shqipërisë U17, ndërkohë që së fundmi, Erjon Bogdani, trajneri i Shqipërisë U19 e grumbulloi me skuadrën e tij, duke bërë një paraqitje të kënaqshme. /Erjon Allaraj-Vipsport.al