Përveç Mina, Evertoni i ka marrë një tjetër yll skuadrës së Barcelonës

Barcelona duket se po largon të gjithë lojtarët që nuk i duehn dhe që nuk bëjnë pjesë në planet e Ernesto Valverdes.

Pas Jerri Mina, edhe Andre Gomesh është larguar përfundimisht nga katalanasit.

Mesfushori portugez i është bashkuar Evertonit dhe shokut të tij Mina.

Të dy ish-lojtarët u prezantuan në të njëjtën kohë tek skuadra blu e Liverpulit, e cila është përforcuar ndjeshëm këtë merkato./Veronik Istrefaj – vipsport.al/