Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Nuk ka firmë për Rustem Hoxhën, mbrojtësi i thotë “jo” Laçit

Ndryshon gjithçka në orët e fundit të merkatos, Rustem Hoxha nuk do të jetë pjesë e Laçit edhe pse gjatë ditës së sotme nga klubi kurbinas dolën lajme se futbollisti është bërë pjesë e tyre.

Vip Sport ka mësuar se akordi mes palëve nuk është arritur, pavarësisht dëshirës së Laçit për të pasur në radhët e vet futbollistin me shumë eksperiencë i cili në vitet e fundit ka luajtur me Teutën dhe me Kukësin. Lojtari ka preferuar të mos u bashkohet kurbinasve për sezonin në vijim, ndërsa vazhdon bisedimet me klube të tjera në elitën e futbollit shqiptar dhe jashtë.

Hoxha vazhdon të mbetet një lojtar i lirë e si rrjedhojë ka mundësi të nënshkruajë me skuadra të tjera edhe pse sonte mbyllet zyrtarisht merkato në Superiore. /vipsport.al/