Legia u mposht në shtëpi, Sevilja i falet një “perle” të Banegës

Janë luajtur sot ndeshjet e para të turit të tretë të Ligës së Europës. Në fushë ishte Kukësi, por edhe shumë emra të njohur të futbollit europian të cilët kërkojnë rezultate të rëndësishme për të vazhduar rrugëtimin drejt play-off dhe fazës në grupe të turneut.

Mes emrave të mëdhenj të futbollit europian që zbritën sot në fushë ishin Atalanta, Fejenord, Sevilja, Lajpcig, Olimpiakos, Beshiktash apo edhe Bazeli. Në vijim, të gjitha rezultate e ndeshjeve të sotme.

REZULTATET

Sevilja-Zalgiris 1-0
Ufa-Progres Niederkorn 2-1
Alashkert-CFR Cluj 0-2
Spartaks Jurmala-Suduva 0-1
Hapoel Haifa-Atalanta 1-4
RB Lajpcig-U. Krajova 3-1
Ludogorets-Zrinjski 1-0
Sherif Tiraspol-Valur 0-0
Hapoel Ber Sheva-APOEL 2-2
Torpedo Kutaisi-Kukësi 5-2
Mariupol-Bordo 1-3
Dinamo Minsk-Zenit 4-0
Shturm Grac-AEK Larnaka 0-2 (Ndëprerë)
Trençin-Fejenord 4-0
Apollon-Dinamo Brest 4-0
Sigma Olomuc-Kairat 2-0
Jagiellonia-Gent 0-1
CSKA Sofje-Kopenhagën 1-2
Nordsjelland-Partizan Beograd  1-2
Olimpija-HJK  3-0
Genk-Leç Poznan 2-0
Olimpiakos-Lucern 4-0
Istanbul Bashakshehir-Bërnli 0-0
Beshiktash-LASK 1-0
Vitese-Bazel 0-1
Zoria-Sporting Braga 1-1
Kork Siti-Rosenborg 0-2
TNS-Midtjylland 0-2
Sarpsborg-Rijeka 1-1
Hibernian-Molde 0-0
Spartak Subotica-Brondbi 0-2
Rejnxhërs-Maribor 3-1
Hajduk Split-FCSB 0-0
Legia Varshava-Dudelanzh 1-2
Slovan Bratislava-Rapid Vjen 2-1