Liga e Europës / Të gjitha rezultatet e turit të tretë, mësoni skuadrat e kualifikuara

Ndeshjet e kthimit të turit të tretë të Ligës së Europës kanë përcaktuar se cilat do të jenë skuadrat që do të luajnë në turin play-off, për të prerë biletën në fazën në grupe të turneut.

Ashtu siç ndodh shpesh në një turne të tillë, nuk kanë munguar surprizat, duke filluar nga eliminimi i Fejenord dhe Legia të Varshavës, ndërsa kanë kaluar skuadra me emër dhe me pretendime si Sevilja, Olimapiakos apo edhe RB Lajpcig.

REZULTATET
Kairat-Sigma Olomuc 1-2 (0-2)
Progres Niederkorn-Ufa 2-2 (1-2)
AEK Larnaca-Shturm Grac 5-0 (2-0)
HJK-Olimpija 1-4 (0-3)
Kopenhagë-CSKA Sofje 2-1 (2-1)
Universitatea Krajova-RB Lajpcig 1-1 (1-3)
CFR Kluj-Alashkert 5-0 (2-0)
Kukësi-Torpedo Kutaisi 2-0 (2-5)
Midtjilland-TNS 3-1 (2-0)
Suduva-Spartaks Jurmala 0-0 (1-0)
Molde-Hibernian 3-0 (0-0)
Zalgiris-Sevilja 0-5 (0-1)
APOEL-Hapoel Ber Sheva 3-1 (2-2)
Lucern-Olimpiakos 1-3 (0-4)
Makabi Tel Aviv-Pjunik 2-1 (0-0)
Zenit-Dinamo Minsk 8-1 (0-4)
LASK-Beshiktash 2-1 (0-1)
Dinamo Brest-Apollon 1-0 (0-4)
F91 Dudelanzh-Legia Varshavë 2-2 (2-1)
Atalanta-Hapoel Haifa 2-0 (4-1)
Zrinjski-Ludogorets 1-1 (0-1)
Brondbi-Spartak Subotica 2-1 (2-0)
Bazel-Vitese 1-0 (1-0)
Rosenborg
-Kork Siti 3-0 (2-0)
Leç Poznan-Genk 1-2 (0-2)
Maribor-Rejnxhërs 0-0 (1-3)
Partizan Beograd-Nordsjelland 3-2 (2-1)
FCSB-Hajduk Split 2-1 (0-0)
Fejenord-Trençin 1-1 (0-4)
Gent-Jagellonia 3-1 (1-0)
Rapid Vjenë-Slovan Bratislava 4-0 (1-2)
Bordo-Mariupol 2-1 (3-1)
Rijeka-Sarpsborg 0-1 (1-1)
Valur-Sherif 2-1 (0-1)
Bërnli-Istanbul Bashakshehir 1-0 (0-0)
Sporting Braga-Zoria 2-2 (1-1)

*Në kllapa rezultatet e ndeshjeve të para, me të zeza skuadrat e kualifikuara