Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Lëvizje e papritur te Partizani, Gerhard Progni kalon te Teuta

Ndodh edhe kështu! Limitet e merkatos në Superiore kanë dhuruar gjithmonë surpriza.  Gerhard Progni rikthehet te Teuta. 31-vjeçari është larguar nga Partizani duke gjetur marrëveshjen me durrsakët, ku ai gjen edhe Blendi Shkëmbin si trajner, me të cilin ka lujtur në Korçë.

Në fakt duket e habitshme, pasi Progni ishte një nga pikat e forta të skuadrës së Partizanit, madje dhe duke luajtur në dy takimet e para të këtij sezoni, por duket se durrsakët e kanë joshur mesfushorin me tipare sulmuese, që para pak minutash, siç raporton “Supersport”, ka gjetur akordin me durrsakët duke lënë të kuqtë e Partizanit.

Progni ka qenë dhe në 2017-ën pjesë e durrsakëve, më të cilët shënoi 2 gola në 17 ndeshje.  Rikthimi i tij në Durrës, jo vetëm që “ngroh” trajnerin Shkëmbi, por edhe rrit forcën goditëse të durrsakëve që kanë synime mdhore këtë sezon dhe janë “top” para sfidës me Kamzën.  /Vipsport.al/