Fotot/ Detaji qesharak që ndodhi në ndeshjen mes Selltikut dhe AEK-ut

Dje në mbrëmje, Selltiku dhe AEK-u u përplasën kundër njëra-tjetrës në ndeshjen e velshme për kualifikueset e “Champions League”. Në Skoci, nuk pati fitues dhe të dyja skuadrat e ndanë në barazim 1-1.

Por nuk ishte rezultati, e as loja ajo që tërhoqi vëmendjen e medieve botërore, por një detaj qesharak që ndodhi në minutën e 15′ takimit.

Një goditje dënimi për Selltikun u mor përsipër nga Oliver Nçam. Në momentin që ky i fundit u nis për të goditur, spraj i gjyqtarit kryesor shëprtheu në fytyrën e tij./Veronik Istrefaj – vipsport.al/