Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

VIDEO/ “Kur largohen kampionët”, në Rusi e vuajnë ikjen e Francës

Botërori që lamë pas, padyshim që ka qenë një ndër më të bukurit dhe ndër më surprizuesit në histori, duke qenë se është shoqëruar nga çudira të ndryshme gjatë gjithë turneut.

Në fund, Franca arriti të fitonte ndaj Kroacisë, duke bërë të sajën Kupën e Botës, por mesa duket, përveç se në fushë, francezët janë nj shembull për t’u ndjekur edhe jashtë saj. Ekipi i Francës ka qenë i akomoduar në një ndër hotelet luksoze të Rusisë dhe marrëdhënia e futbollistëve me stafin, duket se ka qenë me të vërtetë shembullore.

Ditën që stafi me lojtarët janë larguar nga hoteli, të gjithë punonjësit kanë dalë duke i përcjellë, ndërkohë që nuk kanë munguar as lotët nga fakti që një skuadër fantastike me lojtarë fantastikë, por largohej. /Erjon Allaraj- Vipsport.al/