FIFA shpall listën me kandidatët për trajnerin më të mirë, spikasin “zbulimet” e Botërorit

FIFA ka bërë të ditur publikisht listën me emrat e trajnerëve kandidatë për çmimin “Trajneri më i mirë i 2018-ës”. Janë emra trajnerësh të mëdhenj në këtë listë, ku kanë fituar shumë pikë ata që patën një ecuri të mirë në Botërorin e Rusisë.

Në këtë listë bën pjesë edhe trajneri i Kroacisë, Zllatko Daliç, i cili shkoi me skuadrën e tij deri në finale të Kupës së Botës. Po ashtu, janë edhe Çerçesov i Rusisë dhe Martinez i Blegjikës, përveç emrave të tjerë.

 

Ja dhe lista me emrat e kandidatëve:

Massimiliano Allegri

Stanislav Cherchesov

Zlatko Dalic

Didier Deschamps

Pep Guardiola

Jurgen Klopp

Roberto Martinez

Diego Simeone

Gareth Southgate

Ernesto Valverde

Zinedine Zidane

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan