Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Botërori në Vip Sport/ Parashikimet e Eridës për dy ndeshjet e sotme, përjashtohen surprizat

100%  e saktë në parashikimet e saj për dy ndeshjet e djeshme ekspertja jonë, Erida Bajrakutaj. Ajo kishte parashikuar fitoren e Francës dhe të Uruguait, që mundën respektivisht Argjentinën dhe Portugalinë dhe tani janë në çerekfinale.

Por sot, çfarë parashikon Erida? Sipas saj, në çerekfinale do të kalojnë Spanja dhe Kroacia.

Spanjë-Rusi

Spanja fiton, sepse është në një nivel shumë më të lartë. Ka lojtarë me shumë kualitet dhe eksperiencë, që luajnë në skuadrat më të mira europiane. Thjesht, diferencat mes dy skuadrave janë të dukshme dhe nuk pritet ndonjë surprizë.

Kroaci-Danimarkë

Kroacia po bën një kampionat shumë të mirë dhe mendoj se është një skuadër e kompletuar, më e mirë se Danimarka. Ka lojtarë të një niveli më të lartë se Danimarka dhe këtë e ka treguar qartë edhe në fazën e grupeve, ku i fitoi të tria ndeshjet. / Vipsport.al