Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Botërori në Vip Sport / Parashikimet e Eridës, mund të ikë një tjetër pretendente

Nëse nuk kemi lexuar parashikimet e djeshme të Erida Bajrakurtajt për Vip Sport, keni humbur një parashikim me saktësi të asaj që ndodhi më vonë në ndeshjet Brazil-Meksikë dhe Belgjikë-Japoni. Ekspertja jonë parashikoi se si Brazili dhe Belgjika do të kalonin në turin tjetër për t’u vënë përballë.

Sot, ajo mendon se një prej ekipeve pretendente për turneun mund t’i japë lamtumirën atij. Për më shumë, lexoni parashikimet e ekspertes tonë simpatike në rubrikën e saj.

Suedi-Zvicër
“Do të jetë një ndeshje shumë e luftuar, por besoj se në fund do të jetë Suedia ajo që do të dalë fituese. E them këtë pasi ka kaluar një grup shumë të vështirë. Për më tepër si fituese, duke zhvilluar një futboll shumë praktik dhe duke iu përshtatur kundërshtarëve që kishte përballë. Nuk vihen në diskutim cilësitë e Zvicrës, sidomos ato të futbollistëve shqiptarë, por në këtë moment, Suedia më duket shumë më konkrete në lojën e saj për të siguruar një fitore”.

Angli-Kolumbi
“Një sfidë shumë e fortë mes dy skuadrash shumë cilësore të cilat kanë pretendime. Shumëkush e sheh Anglinë mes pretendentëve për fitoren e trofeut, por unë mendoj se sot fiton Kolumbia. Kanë një përbërje shumë cilësore me individualitete mjaft të mira që mund të bëjnë diferencën në çdo moment. Ndaj besoj se kolumbianët fitojnë, duke larguar nga turneu një tjetër pretendent për trofeun”. /vipsport.al/