Europa League/ Luftëtari njeh 5 kundërshtarët e mundshëm, përballë mund të ketë një shqiptar

Pasi u ndanë minigrupet e shortit për Ligën e Kampionëve, UEFa ka bërë edhe ndarjen e Ligës së Europës, ku Luftëtari është njohur me pesë kudnërshatrët e mudnshëm që do të ketë në turin e parë.

Gjirokastritet janë shortuar në grupin e pestë dhe shihen si skuadra jo favorite për të kaluar turin. Kundërshtarët e mundshëm të debutuesve nga Kategoria Superiore, janë Hafnarfjorduri, Nordsjaelandi, AIK-u, Ventspilsi, Shakhtar Soligorski.

Nëse goglat vënë përballë Lufëtarin me Shakhtar Soligorskin, atëherë do të kishim një rikthim të bomberit Elis Bakaj në Shqipëri, pasi sulmuesi shqipta u largua nga Kukësi, pikërishrt për skuadrën bjelloruse. /Erjon Allaraj- Vipsport.al/

Grupi 5, kundërshtarët e mundshëm:

Hafnarfjordur (Fitues i Kupës në Islandë)
Nordsjaelland (Vendi i tretë në Danimarkë)
AIK (Vendi i dytë në Suedi)
Ventspils (Vendi i tretë në Letoni)
Shakhtjor Soligorsk (Vendi i katërt në Bjellorusi)

more recommended stories