Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Botërori në Vip Sport/ Parashikimet e Eridës, ajo zgjedh Uruguain dhe Francën

Luhen sot dy ndeshjet e para të fazës së 1/8-ve në Botërorin e Rusisë dhe janë sfida vërtet interesante. Në orën 16:00, Franca do të jetë përballë Argjentinës, kurse në mbrëmje është radha e Krstiano Ronaldos, që do të ndeshet me Uruguain e Luis Suerazit dhe Edinson Kavanit.

Për këtë dy ndeshje ka bërë parashikimin e saj edhe ekspertja jonë, Erida Bajrakurtaj. Ajo mendon se në çerekfinale do të shkojnë Franca dhe Uruguai. Ja argumentet e Eridës:

Francë-Argjentinë

Favorit në këtë ndeshje mendoj se është Franca, sepse ka një skuadër më solide. Arsyeja që mund të kualifikohet Franca në këtë ndeshje është e thjeshtë: Argjentina në këtë Boteror nuk ka shfaqur tamam atë lojën e saj, ka vuajtur shumë dhe ka një formë të dobët. Kurse Franca, nga ana tjetër, ka bërë një lojë të bukur dhe të pastër. Thjesht, është më lart se Argjentina.

Uruguai-Portugali

Për këtë ndeshje mendoj se fiton Uruguai. Ka marrë 3 fitore në grup, që do të thotë se është një ekip i fortë dhe ka moral të lartë.