Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Tri ndeshje pezullim me provë televizive për Alonson e Çelsit, arbitri nuk pa asgjë

I ka kushtuar tri ndeshje pezullim mbrojtësit spanjoll Markos Alonso ajo ndërhyrje nga prapa gjatë ndeshjes me Sauthemptonin, ku skuadra londineze fitoi 2-3.

Lojtari anësor i Çelsit bëri një ndërhyrje shumë të ashpër, kur topi ishte larg, ndaj Shejn Long. As arbitri kryesor dhe as asistentët e tij nuk e panë ndërhyrjen nga pas të Alonsos në këmbët e kundërshtarit. Por spanjolli nuk i ka shpëtuar dënimit, gjithsesi.

Falë provës televizive, një komision i Federatës Angleze të Futbollit ka marrë vendimin për pezullimin e tij për tri ndeshje. Alonso do të mungojë në ndeshjen me Sauthemptonin në “Fa Cup”, si dhe në kampionat ndaj Bërnlit dhe Suonsit. Interesant është fakti se lojtari i Çelsit ishte zgjedhur në formacionin ideal të vitit në  Premier, i vetmi nga Çelsi.

Ai është munduar të mbrohet, duke e mohuar qëllimin për të dëmtuar kundërshtarin, por imazhet tregojnë qartë se ka shumë ashpërsi në atë ndërhyrje. / Vipsport.al