Angli/ Skuadra e vitit, asnjë nga Arsenal, nga një për United e Liverpool

Është publikuar sot formacioni më i mirë i sezonit në Premier League.

Shoqëria e futbollistëve anglezë (Pfa) ka përzgjedhur 11 lojtarët më të mirë të vitit, ku bie në sy prania e shumë futbollistëve të Manchester Cityt që u shpall kampion i Premier League.

Asnjë lojtar nga Arsenal dhe nga një për Manchester United, Chelsea dhe Liverpool.

Skuadra e vitit në Premier League

De Gea (Manchester United)

Kyle Walker (Manchester City)

Jan Vertonghen (Tottenham)

Nicolas Otamendi (Manchester City)

Marcos Alonso (Chelsea)

David Silva (Manchester City)

Kevin De Bruyne (Manchester City)

Christian Eriksen (Tottenham)

Mohamed Salah (Liverpool)

Harry Kane (Tottenham)

Sergio Aguero (Manchester City)